Cumartesi günü için uyarı


Açıklama: Cuma günü akşam saatlerinden itibaren beklenen yağışların, Marmara'nın yüksek kesimleri ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması tahmin ediliyor.
Kategori: Genel Haber
Eklenme Tarihi: 21 Mart 2013
Geçerli Tarih: 25 Nisan 2019, 11:11
Site: Akyazı, Akyazı Haber, Akyazi Son Dakika Haber
URL: http://www.akyazim.net/haber/5960-cumartesi-gunu-icin-uyari.html


Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun yarın akşam saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine girmesinin beklendiğini açıkladı.

Cuma günü Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinin batısında beklenen yağışların Kıyı Ege ile Batı Akdeniz'de kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak şeklinde Cuma günü akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın yüksek kesimleri ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması tahmin ediliyor.

Yağışlı havanın 23 Mart 2013 Cumartesi günü Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve batı Akdeniz kıyıları dışında tüm bölgelerde etkili olması, yağışların Batı Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Marmara'nın doğusu'nun yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar, yağış alan diğer yerlerde yağmur ve sağanak şeklinde olması ve 24.03.2013 Pazar günü Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun doğusunda da karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkili olduktan sonra yurdu terk edeceği bekleniyor.

Meteorolojinin tahminlerine göre Cuma günü sağanak yağış olarak görülecek yağışlar Cumartesi günü karla karışık yağmır şeklinde sürecek..

Hava sıcaklıkları Cumartesi günü 8 dereceye kadar düşecek

kaynak: medyabar.com