Fırtınada Açık Sulara Kaçan Palamudun Fiyatı Yükseldi


Açıklama: Son günlerde Batı Karadeniz kıyılarında etkili olan fırtına nedeniyle palamut balığının açık sulara kaçtığı, bu nedenle de fiyatının arttığı belirtildi.
Kategori: Sakarya
Eklenme Tarihi: 03 Kasım 2012
Geçerli Tarih: 25 Nisan 2019, 11:38
Site: Akyazı, Akyazı Haber, Akyazi Son Dakika Haber
URL: http://www.akyazim.net/haber/5951-firtinada-acik-sulara-kacan-palamudun-fiyati-yukse.html


Son günlerde Batı Karadeniz kıyılarında etkili olan fırtına nedeniyle palamut balığının açık sulara kaçtığı, bu nedenle de fiyatının arttığı belirtildi.

Sakarya Karasu Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Ali Sezer, yaptığı açıklamada, palamudun fırtınalı havalarda açık sulara kaçtığını söyledi. Bu yıl av sezonunun güzel geçtiğini belirten Sezer, "Şu ana kadar çok iyi bir sezon geçirdik. Ancak son günlerde ise fırtına yüzünden palamut kayboldu. Şu anda Karadeniz'de palamut bulmak çok zor. Önümüzdeki günlerde hava şartlarının düzelmesinin ardından tekrar eskisi gibi palamut bollaşacak." dedi.

Fırtınalı havadan önce palamudun çiftinin 3 liraya satıldığını şimdi ise tanesinin 7 liraya yükseldiğini vurgulayan Sezer, "Ama önümüzdeki haftadan itibaren palamut bollaşacak, bol olunca da fiyatları tekrar eskisi gibi düşeceğini tahmin ediyorum. Aralık ortasına kadar bol miktarda palamut var ve ondan sonra dip balıkları geliyor. O zamanda istavrit, mezgit, hamsi ve barbun balıkları gelecek." diye konuştu.

 

Kaynak: www.haberler.com/sakarya  (CİHAN)