Otomobil Sakarya Nehri'ne Düştü: 1 Kişi Öldü, 1 Kişi Kurtuldu


Açıklama: Sakarya'nın Geyve ilçesinde nehire düşen otomobilde bir kişi öldü, 1 kişi kurtulmayı başardı.
Kategori: Sakarya
Eklenme Tarihi: 07 Ekim 2012
Geçerli Tarih: 25 Nisan 2019, 10:58
Site: Akyazı, Akyazı Haber, Akyazi Son Dakika Haber
URL: http://www.akyazim.net/haber/5950-otomobil-sakarya-nehri39ne-dustu-1-kisi-oldu-1-kis.html


Sakarya'nın Geyve ilçesinde nehire düşen otomobilde bir kişi öldü, 1 kişi kurtulmayı başardı.

Faruk Aydın (18) ve Sefa Ş. 54 LH 240 plakalı otomobille Bağlarbaşı mevkiinde Sakarya Nehri kenarına geldi. Araçtan inerek bir süre dolaşan gençler yeniden araca bindi. Hareket eden otomobil, henüz belirlenemeyen bir nedenle Sakarya Nehri'ne düştü. Suya gömülen otomobilden Sefa Ş., çıkmayı başardı. Faruk Aydın ise boğuldu. Araçtan çıkmayı başaran Sefa Ş., olay yerinden kaçtı. Nehir kenarında koyun otlatırken yaşananlara şahit olan Mahmut Çakmak'ın haber vermesi üzerine olay yerine polis, sağlık ve sivil savunma ekibi sevk edildi.

Sakarya Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü'ne bağlı dalgıçların yarım saatlik çalışması sonucu Aydın'ın cesedi, Sudan çıkartıldı. Otomobil de çekici yardımıyla Sudan çıkarıldı. Aydın'ın cesedi, cumhuriyet savcısının yaptığı incelemenin ardından Geyve Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Olaya tanıklık eden Mahmut Çakmak, koyunları otlattığı sırada iki kişinin nehir kenarına geldiğini belirterek, "Aracı park ettiler. Bir süre dolaştılar. Ayva yediler. Araca binip geri çıktılar. Sonra arabayla nehire uçtular. Bir anda oldu. Araçtan çıkan kişi kaçarken 'gaz teli takıldı' dedi." ifadesini kullandı.

Öte yandan olay yerinde araçtan düştüğü öne sürülen bir yazılı mektup bulundu. Savcılık mektuba el koydu. Gözaltına alınan Sefa Ş'nin emniyetteki sorgusunda aracı, Aydın'ın kullandığını söylediği ileri sürüldü.

Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

 
 
 
 
Kaynak: www.haberler.com/sakarya  (CİHAN)